Adriana Matoshit ia ka këputur shpirtin vrasja e Liridonës, ajo realizon poezinë prekëse për të ndjerën

Deputetja dhe aktorja e njohur kosovare, Adriana Matoshi është një ndër personazhet më të dashura për publikun.

Ajo është shumë aktive si në Kuvend, ashtu edhe në projekte të ndryshme artistike.

Adriana është shumë aktive edhe me postime në rrjete sociale.

E përmes fotografisë së fundit, ajo ka shfaqur një poezi, për vrasjen e Liridonës, e cila dyshohet se u privua nga jeta nga bashkëshorti i saj.