Telalli » Sport

Kategoria: Sport

Post
A do të largohet Modrici në janar? Ancelotti e merr vendimin final

A do të largohet Modrici në janar? Ancelotti e merr vendimin final

Luka Modric është i pakënaqur me minutazhin që po i ofrohet në këtë sezon në Real Madrid. Veterani i mesfushës ka mbetur shpesh në bankinë dhe kjo e ka shqetësuar jo pak atë. Kjo ka bërë që të gjithë të mendojnë se Topi i Artë do të largohet nga “Santiago Bernabeu” gjatë janarit të vitit...

Post
Nipi i Luan Krasniqit shpallet kampion i Gjermanisë

Nipi i Luan Krasniqit shpallet kampion i Gjermanisë

Nipi i Luan Krasniqit, Ardiani, është shpallur kampion i Gjermanisë. Boksieri 27-vjeçar triumfoi ndaj atij gjerman Deniz Altz, që në raundin e parë. Ardianit i mjaftoi një goditje që ta detyronte kundërshtarin që të dorëzohet. Krasniqi është ende pa humbje në boksin profesionist. Përndryshe, këtë titull e ka fituar edhe vet Luan Krasniqi, para 21...

Post
Djali i Behgjet Pacollit shpërthen në lot kur e takon Granit Xhaken

Djali i Behgjet Pacollit shpërthen në lot kur e takon Granit Xhaken

Politikani i njohur Behgjet Pacolli disa herë ka treguar që fëmijët e tij e pëlqejnë futbollin. Madje me ketë e vërteton edhe vetë djali i tij kur takon lojtarin e njohur. Përmes një video që po qarkullon në rrjet shohim se djali i Pacollit ka takuar pas ndeshjes Granit Xhaken. Teksa dëgjohet Behgjeti duke thënë...

Post
Humb Kosova

Humb Kosova

Kombëtarja e Kosovës U21 ka zhvilluar sot ndeshjen e tretë në kuadër të kualifikimeve për Euro 2025. “Dardanët” nuk arritën t’i bëjnë ballë favoritit të Grupit D, Gjermanisë. Në stadiumin “Fadil Vokrri” Kosova bëri paraqitje të mirë, por ishte e pafat. Përzgjedhësi Afrim Tovërlani me shumë kujdes kishte ndërtuar formacionin me të cilin do ta...

Post
Rumani – Kosovë, dalin formacionet zyrtare dhe ky është ndryshimi

Rumani – Kosovë, dalin formacionet zyrtare dhe ky është ndryshimi

Kosova sonte do të ndeshet me Rumaninë në “National Arena” nga ora 20:45. Tashmë të dy kombëtaret kanë bërë zyrtare formacionet, ku ndryshimi te Kosova është Zhegrova i cili do ta nisë ndeshjen nga fillimi. Më poshtë gjeni formacionet zyrtare të të dyja ekipeve: Kosova: Muriq, Paqarada, Aliti, Rrahmani, Vovjoda, Berisha, Loshaj, Berisha, Paqarada, Zhegrova,...

Post
Luiza Gega thyen rekordin e ri kombëtar

Luiza Gega thyen rekordin e ri kombëtar

Luiza Gega e ka mbyllur zyrtarisht sezonin 2023 me një tjetër rezultat të madh. Kampionia kuqezi ka stampuar një tjetër rekord kombëtar me kohë super, këtë herë në 2000 metra me pengesa, aktivitet i zhvilluar në Zagreb, i kategorisë “Continental Gold Tour”. Ndonëse bëhet fjalë për një sezon të gjatë dhe me ngarkesë të madhe...

Post
Trajneri i Zvicrës foli me Xhakën, pasi ky i fundit e kritikoi

Trajneri i Zvicrës foli me Xhakën, pasi ky i fundit e kritikoi

Trajneri i Zvicrës, Murat Yakin ka bërë të ditur se tashmë ka folur me Granit Xhakën, pasi ky i fundit e kritikoi për stërvitjet. Yakin ka mbajtur një diskutim me kapitenin Xhakën për rreth 45 minuta, ku trajneri theksoi se janë sqaruar. Edhe pse nuk ishte hera e parë që Xhaka kritikonte trajnerin turk Murat...