Telalli » Lajme » Vend

Kategoria: Vend

Post
Kurti kërkon nga ndërkombëtarët reagim më të ashpër ndaj Serbisë

Kurti kërkon nga ndërkombëtarët reagim më të ashpër ndaj Serbisë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti,  ka kërkuar reagim më të ashpër ndaj Serbisë, të cilën e akuzon si pjesëmarrëse të drejtpërdrejt në sulmin e grupit paraushtarak serb në Banjskë të Zveçanit më 24 shtator, ku mbeti i vdekur rreshteri i Policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku, tash hero i Kosovës. Gjatë sulmit, vdiqën edhe tre anëtarë...

Post
Vrasja e policit, Kurti i pikëlluar, s’mund t’i mbajë lotët

Vrasja e policit, Kurti i pikëlluar, s’mund t’i mbajë lotët

Në familjen e policit të vrarë në veri, në fshatin Samadrexhë të Vushtrrisë kanë nisur vizitat e familjarëve për ngushëllime. Pranë shtëpisë së policit të rënë në detyrë po qëndrojnë Policia e Kosovës dhe autoambulanca, pasi gjendja emocionale e familjarëve të tij është jo e lehtë. Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, së bashku...

Post
Sulmet po vazhdojnë – Policia e Kosovës ka dhënë detaje se si erdhi deri te momenti ku mbeti i vrarë një polic e u plagos një tjetër në veri të vendit

Sulmet po vazhdojnë – Policia e Kosovës ka dhënë detaje se si erdhi deri te momenti ku mbeti i vrarë një polic e u plagos një tjetër në veri të vendit

Policia tregon si erdhi deri te vrasja e zyrtarit policor: U gjuajtëm me zollë, granata e armë – sulmet po vazhdojnë Sipas policisë, gjatë realizimit të detyrave policore, rreth orës 02:34 në Mitrovicë të Veriut, njësia për ndërhyrje të shpejtë e policisë kufitare ka vërejtur se në hyrje të fshatit Bajnskë, në urë janë vendosur...

Post
Telalli - Lajmi i Fundit

LIVE: Të gjitha detajet nga vrasja e policit në veri dhe plagosjen e dy të tjerëve

Një polic është vrarë e të paktën dy të tjerë janë plagosur në veri. Burimet ende të Klan Kosovës të pakonfirmuara  zyrtarisht bëjnë me dije se rasti ka ndodhur në fshatin Banjskë. Sipas të njëjtave burime, persona të uniformuar e kanë bllokuar rrugën Mitrovicë- Leposaviq me dy kamionë, dhe kanë shtënë në drejtim të  automjetit...

Post
Telalli - Lajmi i Fundit

Digjet shtëpia, vdes një 76-vjeçar në Malishevë, një person tjetër në gjendje të rëndë

Në orët e hershme të mëngjesit ka marrë flakë një shtëpi në fshatin Panor të  Malishevës ku si pasojë ka mbetur i vdekur një person. Këtë  e konfirmoi Sheremet Elezaj zëdhënësi i Policisë Rajonale në Gjakovë. “Policia dhe zjarrfikësit kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe është kuptuar se në shtëpinë që ishte duke u...

Post
Rahovec: Vdes njëri nga dy të plagosurit nga incidenti i së martës

Rahovec: Vdes njëri nga dy të plagosurit nga incidenti i së martës

Ka vdekur njëri nga dy të plagosurit në Rahovec të cilët u qëlluan me armë zjarri katër ditë më parë. Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i policisë për rajonin e Gjakovës, Sheremet Elezaj. “Dje rreth orës 21:40 jemi njoftuar se viktima, mashkull i lindur në vitin 1971, ka ndërruar jetë në QKUK. I ndjeri me...

Post
Takimi i Brukselit, Kurti-Vuçiq, me meny si çdo herë tjetër

Takimi i Brukselit, Kurti-Vuçiq, me meny si çdo herë tjetër

Shërbimi për Punë të Jashtme të Bashkimit Evropian (EEAS) ka bërë të ditur agjendën e takimit të nivelit të lartë mes Kosovës e Serbisë, në kuadër të dialogut të ndërmjetësuar nga BE-ja, që ndodh të enjten më 14 shtator. Takimet nisin në ora 9 të mëngjesit, kur kryediplomati evropian, Josep Borrell, dhe emisari për dialogun,...