Vedat Muriqi barazon sërish shifrat ndaj Zvicrës

Vedat Muriqi barazon shifrat ndaj Zvicrës, gol i bukur me kokë.

Kosova u lëshua për të barazuar dhe deri në fund nuk u dorëzua.

Këtë arriti në minutën e katërt shtesë. Vedat Muriqi shënon për 2-2, një gol të bukur nga brenda zonës. Super asistim i Meriton Korenicës.

Zvicra mbetet lider me 13 pikë, Rumania dhe Izraeli janë në vendet dy dhe tre.