Trajneri i Zvicrës foli me Xhakën, pasi ky i fundit e kritikoi

Trajneri i Zvicrës, Murat Yakin ka bërë të ditur se tashmë ka folur me Granit Xhakën, pasi ky i fundit e kritikoi për stërvitjet.

Yakin ka mbajtur një diskutim me kapitenin Xhakën për rreth 45 minuta, ku trajneri theksoi se janë sqaruar.

Edhe pse nuk ishte hera e parë që Xhaka kritikonte trajnerin turk Murat Yakin, ai nuk dëshiron ta shohë si një problem thelbësor.

“Ne punojmë në të njëjtën mënyrë. Ju mund të flisni për gjëra dhe kjo është ajo që ne kemi bërë tani. Por kurrë nuk mund t’i kënaqësh të gjithë”, vazhdon Yakin.

“Ne shikuam sërish të dhënat e stërvitjes nga njësitë e fundit me Xhakën dhe mendoj se ai e vlerësoi vërtet atë”.

“Nuk do të ndodhë më”.

Ky mund të ketë qenë mesazhi që Yakin i dha kapitenit të tij pas diskutimit të tyre.

Përndryshe, Zvicra nesër do të përballet me Andorrën, duke filluar nga ora 20:45.