Pak ditë pasi e shkeli vetura dhe pësoi lëndime, Hajrushin e Shkurtes tani e gjen kjo gjë

Shkurte Fejza është një ndër këngëtaret më të dashura të muzikës popullore në vend.

Ajo vazhdon të jetë shumë e njohur për këngët e saj.

Shkurta vazhdon të jetë shumë aktive edhe në ahengje të ndryshme familjare.

E përmes postimit të fundit, ajo e ka uruar bashkëshortin e saj për ditëlindje, i cili ditë më parë u përball me një aksident, nga i cili pësoi lëndime, por që gjendja e tij më pas u stabilizua.