Learta ka shkuar me nënën në dasmë, më nuse po duket Drita se ҫika e saj

Learta Jakupi është nusja më e famshmë në vendin tonë.

Ajo është reja e këngëtares së njohur të muzikës popullore, Shyhrete Behluli.

Learta është shumë aktive në rrjetet sociale, me postime nga më të ndryshmet.

Në fotografinë e fundit ajo shihet me nënën e saj në dasmë dhe po duket tejet bukur.