Emocionohet Rita Ora: Të dua Kosovë

Tifogrupi “Dardanët” e kanë shpalosur një koreografi mjaft interesante gjatë ndeshjes Kosovë-Zvicër që u zhvillua në “Fadil Vokrri”.

Koreografia u shfaq në tribuna, ndërsa i dedikohej lojtarëve, policëve dhe mjekëve të Kosovës.

Në krye të saj, qëndronte këngëtarja shqiptare me famë botërore Rita Ora, e cila e kishte të vendosur flamurin e Kosovës, sekuencë kjo e klipit “Shine Ya Light” të realizuar në vendin tonë.

Kjo i pëlqeu këngëtares, e cila edhe reagoi në rrjetin social Instagram.

“Të dua Kosovë, vendi im i preferuar në të gjithë botën”, ka shkruar ajo në Instastory.

Të shtunën mbrëma, Kosova arriti ta marrë një pikë tejet të rëndësishme nga Zvicra, në ndeshjen e zhvilluar në Prishtinë.

Loja e rëndësishme për kualifikimet në Kampionatin Evopian “EURO 2024”, përfundoi 2:2.

Ndërkaq të marten ekipi i udhëhequr nga Primozh Gliha, do të luajë si mysafire e Rumanisë.

Fitorja eventuale do të mund t’i rriste gjasat e kualifikimit në evropian.