Arbenita po e feston Vitin e Ri të parë e ndarë nga burri dhe kjo është gjendja e saj sonte

Arbenita dhe Fero kanë qenë dyshja më e përfolur gjatë muajve të fundit në vendin tonë.

Ata tashmë i kanë dhënë fund martesës së tyre.

Por, të dy tashmë po vazhdojnë jetët e tyre, të ndarë nga njëri-tjetrit.

Arbenita është shumë aktive në rrjetet sociale, me postime të ndryshme.

E në fotografinë e fundit, ajo shihet në gjendje mjaftë të mirë, sikur duke dashur të tregojë se po ia del mbanë.