Një muaj paraburgim ndaj tre të dyshuarve për rastin “Bon Vivant”

Gjykata Themelore e Prishtinës ua ka caktuar masën prej një muaj paraburgim ndaj tre të dyshuarve në rastin “Bon Vivant”.

Kështu ka bërë të ditur zëdhënësja e Gjykatës Themelore e Prishtinës të Prishtinës Mirlinda Gashi.

Të premten si pasojë e një incidenti mbeti i vrarë një person dhe u plagosen 17 të tjerë.

Të dyshuar lidhur me rastin përveç Andi Pajazitit, i njohur me nofkën “italiani” janë edhe Hysni Geci dhe Gzim Zakuti si dhe Dukagjin Nikolla, i cili gjendet në arrati