Telalli » Archives for telalli

Author: telalli

Post
Telalli - Lajmi i Fundit

LAJMI I FUNDIT! Del foto e një sulmuesit të vrarë në veri

Është vrarë edhe një sulmues tjetër në Banjskë të Zveçanit, duke e çuar kështu numrin e të vrarëve nga grupi kriminal në dy. Burime të Klankosova.tv bëjnë të ditur janë gjetur edhe trupat e pajetë të dy të vrarëve. Deri më tani, policia ka konfirmuar vrasjen e njërit prej sulmuesve. Kujtojmë se në orët e...

Post
Sara dhe PM po bëhen prindër për herë të parë?

Sara dhe PM po bëhen prindër për herë të parë?

Sarah Berisha padyshim që është një nga blogeret më të dashura dhe me të kërkuara shqiptare. Kur bëhet fjalë për të, një nga gjërat që lexojmë më së shpeshti në media, është për një shatzëni të mundshme të blogeres. Së fundmi, ajo ka realizuar një sesion pyetjesh – përgjigjjesh në rrjetin social Instagram, dhe një...

Post
Luizi nuk dukej njeri i keq, por shihet duke bërë gjestin shumë të shëmtuar

Luizi nuk dukej njeri i keq, por shihet duke bërë gjestin shumë të shëmtuar

Rikthehet telenovela Ronaldo-Kiara-Luizi. Treshja nuk e ndjekin më njeri-tjetrin në Instagram. Ka qenë fillimisht Luizi ai që ka hequr nga personat që ndjek moderatorin. Menjëherë pas kësaj edhe Ronaldo nuk e ndjek më fituesin e “BBV” edhe Kiarën në rrjetin e tij social. Kujtojmë që më herët “sherri” midis çiftit dhe Ronaldos nisi pasi ky...

Post
Pas Kiarës së Luizit, edhe Olta Gixhari përfundon në spital

Pas Kiarës së Luizit, edhe Olta Gixhari përfundon në spital

Olta Gixhari është një personazh shumë i përfolur në publik. Aktorja u bë akoma më e famshme pas pjesëmarrjes së saj në Big Brother VIP Albania. Ajo është edhe shumë aktive në rrjetet sociale, me postime të ndryshme. Përmes postimit të fundit, ajo ka treguar se ka shkuar tek mjeku i dhëmbëve./Telalli.info/

Post
Pas dasmave e kanagjegjeve të shumta, Lori tregon se ka marrë vendimin e madh

Pas dasmave e kanagjegjeve të shumta, Lori tregon se ka marrë vendimin e madh

Këngëtarja shumë prezente pran publikut Lori Kaçka ka përfunduar sezonin e mbrëmjeve muzikore më sukses edhe ketë verë. Ajo ka vendosur ti kaloj disa ditë pushimi jashtë Kosovës dhe Shqipërisë. Mesa duket këngëtarja do t’i shijoj pushimet në maksimum në mënyrë që të përgatitet për planet e radhës. Lori ketë verë ka qenë shumë e...

Post
Luizi nuk po mund të bëhet rehat, sapo dha lajmin e dhimbshëm

Luizi nuk po mund të bëhet rehat, sapo dha lajmin e dhimbshëm

Luiz Ejlli vazhdon të mbetet një ndër emrat më të komentuar dhe më të pëlqyer nga publiku shqiptar. Këngëtari i cili fitoi një popullaritet të madh muajt e fundit numëron në profilin e tij në Instagram mbi 600 mijë ndjekës. Sakaq, rreth dy javë më parë profili i tij në Instagram u verifikua duke marrë...

Post
Bota e muzikës në zi: Vdes këngëtari shumë i njohur

Bota e muzikës në zi: Vdes këngëtari shumë i njohur

Ka vdekur këngëtari shumë i njohur për publikun. Këngëtari legjendar i grupit skocez, “Runrig”, Bruce Guthro, ka vdekur në moshën 62 vjeçare. Ish-shoku i grupit dhe deputeti Pete Wishart zbuloi lajmin e hidhur pasditen e sotme (e mërkurë). Kantautori njoftoi dy muaj më parë se po luftonte me një sëmundje. Ai u bashkua me “Runrig”...

Post
Pas ndarjes, Getinjo dhe Vivien gjuajnë ‘kungja’ të rëndë për njëri-tjetrin

Pas ndarjes, Getinjo dhe Vivien gjuajnë ‘kungja’ të rëndë për njëri-tjetrin

Mes zhurmës për ndarjen, nuk mungojnë “thumbimet” mes Getinjos dhe Vivienit Getinjo dhe Vivien po vazhdojnë të komentohen lidhur me raportin e tyre. Mes gjithë zhurmës, çifti po përfliten për një tjetër krizë në lidhjen e tyre, shkruan lajmi.net. Dyshimet lidhur me këtë u ngritën pasi Getinjo dhe Vivien fshin fotografit e përbashkët në llogaritë...