Nëna e Liridonës me zemër t’thyer flet për bijën e vrarë: Kaniherë m’doket që është në Suedi

Juristja për media Flutura Kusari sot ka vizituar familjen e Liridona Ademajt, e cila u vra në nëntor të vitit të kaluar.

Përmes një postimi në llogarinë e saj në Facebook, tregoi fjalët që nëna e Liridones ia tha.

”Nana e saj m’tha sot: ende spo me besohet qe nuk e kam ma, pres qe m’thirre ne telefon… kanihere m’doket qe eshte ne Suedi…”

Postimi i plotë:

Bajrami i pare pa Liridona Ademajn, grua, vajze, nene, e vrare brutalisht.

Nana e saj m’tha sot: ende spo me besohet qe nuk e kam ma, pres qe m’thirre ne telefon… kanihere m’doket qe eshte ne Suedi…

Vetem drejtesia e shpejte, pa gabime, profesionale dhe pa nderhyrje mund t’ia lehtesoje dhimbjen familjes se Liridones.

Leonardi vazhdon me qene shembull i nje djali te ri 24 vjecar dhe shembull se si nje tragjedi kaq te rende e ka perballu me dinjitet dhe maturi te jashtezkonshme.

Drejtesi per Liridona Ademaj