Gjendet e vdekur “Nusja e Gostivarit” e cila luante me Zyrën, nuk e kishte askënd pranë

Ka ndërruar jetë aktorja Drita Duraku.

Lajmin për vdekjen e kanë bërë të ditur miqtë e saj përmes rrjeteve sociale.

Ndryshe, Drita Duraku ka qenë e njohur për publikun si “Nusja e Gostivarit”.

Thuhet se aktorja tash e sa kohë ishte në gjendje të rëndë shëndetësore dhe pos një grua që kujdesej për të herë pas here, ajo nuk kishte pranë vetës asnjë person të afërm, apo anëtar të familjes.