Gazetari e lidh aksidentin Hajrushit me Shefqet Krasniqin, thotë se ndodhi qëllimshëm

Gjatë ditës së sotme në qytetin e Prizrenit burri i këngëtares së mirënjohur shqiptare Shkurte Fejza, Hajrush Behluli është goditur nga një veturë.

Ai ka marrë lëndime të rënda dhe është dërguar për trajtim mjeksorë. Për këtë ka reaguar gazetari Vehbi Kajtazi, në rrjetin social Facebook.

Ai thotë se ky akt ka qenë i qëllimshëm, pasi që ditë më parë Behluli kishte një polemikë me hoxhen Shefqet Krasniqi.

„Goditja me veture e Hajrush Behlulit nuk eshte aksident. Eshte i planifikuar dhe ka motiv urrejtjen pas reagimit te Behlulit kunder nje deklarate te nje te ashtuquajturi imam. Urgjentisht duhet ta marre kete rast Prokuroria Speciale e Republikes se Kosoves”, ka shkruar Kajtazi.

Kujtojmë që ditë më parë familja Fejza më saktësishtë këngëtarja emblematike shqiptare, Shkurte Fejza, u komentua për çështje fetare nga hoxha Krasniqi, duke i thënë se “ka me vdekë” asaj.

Pas kësaj kishte ardhë edhe reagimi i Hajrushit, pra burrit të Shkurtes, që kishte thënë se “nu ki lidh asgjë me ta” duke aluduar në imamin Krasniqi.