E dhimbshme: Këto ishin fjalët e fundit të Avdyl Mziut për nënën e tij pak para vdekjes

Pas një sëmundje të shkurtër, sot ka ndërruar jetë, këngëtari i njohur nga Skenderaj, Avdyl Mziut, shkruan gazeta “Kosova Sot Online”.

Në opusin e tij muzikor, Mziu numëron një sërë këngësh dhe popturish.

Derisa ka spikatur me interpretimin e tij në këngën “Haku i nanës”

“Zemrën mos ja plas, prindit që të rriti, krejt botën me pas, për ty i dhemb shpirti”.