Bounou ishte afër kalimit tek Real Madrid

Portieri nga Maroku, Yassine Bounou, në një intervistë për “El Pelotazo”, ka pranuar se ishte afër kalimit tek Real Madrid.

“Po, kisha ofertë nga Real Madrid, isha prioritet. Kupa e Afrikës i komplikoi gjërat dhe për këtë arsye negociatat dështuan”, tha Bounou.

32 vjeçari u transferua këtë verë nga Sevilla tek Al Hilal për 21 milionë euro.